ЯК ПРАВИЛЬНО ПІДГОТУВАТИСЯ ДО УЗД?

УЗД – це безпечний та інформативний метод дослідження органів та тканин. До проведення УЗ-діагностики практично немає протипоказань, тому її проводять навіть новонародженим дітям.

Як же правильно підготуватися до обстеження?

УЗД ОРГАНІВ ЧЕРЕВНОЇ ПОРОЖНИНИ

Процедура проводиться на порожній шлунок, останній прийом їжі дозволяється за 5 годин. Якщо діагностику рекомендують у плановому порядку, то за 2 дні до неї потрібно відмовитися від продуктів, що провокують здуття (чорний хліб, солодощі, капуста, фрукти, алкоголь, молоко та газовані напої) Це допоможе попередити накопичення повітря в черевній порожнині, що ускладнює проведення процедури. Тому, якщо коротко, УЗД черевної порожнини робиться натще (не можна ні їсти, ні пити). Рекомендується обстеження робити зранку.

УЗД НИРОК ТА СЕЧОВОГО МІХУРА

Спеціальної підготовки до УЗД нирок не існує. Якщо це дослідження проводиться в комплексі з обстеженням органів черевної порожнини, то пацієнт має прийти натщесерце. Перед ультразвуковим дослідженням сечового міхура потрібно випити приблизно 1 – 1,5 л рідини протягом години та не відвідувати туалет. Через те, що цей орган порожнистий, повноцінний огляд можливий лише за умови його наповненості рідиною.

УЗД ОРГАНІВ МАЛОГО ТАЗУ

Одним з важливих аспектів ультразвукової діагностики матки є термін проведення. Протягом усього циклу в цьому органі відбуваються певні зміни, тому правильно обраний час для УЗД дозволить точніше відобразити картину. Найбільш переважний час – через 3-5 днів після завершення місячних. Якщо провести відлік від першого дня менструації, то це 7-10 день. Органи малого тазу на УЗД можна досліджувати двома шляхами: трансабдомінально та трансвагінально. Перший варіант передбачає доступ датчиком через передню черевну стінку. Якщо рекомендовано саме такий вид діагностики, то протягом години до процедури необхідно випити 1л води без газу. Трансабдомінальне УЗД виконується лише за умови повного сечового міхура. Частіше за все його призначають дітям, підліткам та пацієнткам, які не живуть статевим життям. Трансвагінальне УЗД виконується без спеціальної підготовки, але перед ним пацієнтці потрібно сходити в туалет, щоб сечовий міхур був пустий.

УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ

Як правило, узд проводиться на 7 – 14 день циклу, хоча в деяких випадках ці терміни лікар може рекомендувати індивідуально. Спеціальної підготовки до процедури немає, УЗД проводиться незалежно від прийому їжі або часу доби. За необхідності під контролем УЗД можна зробити тонкоголкову біопсію, якщо в грудях виявлено сумнівне новоутворення. Пацієнткам, що постійно приймають гормональні контрацептиви можна проходити УЗД на будь-який день циклу.

УЗД ПЕРЕДМІХУРОВОЇ ЗАЛОЗИ

Зробити УЗД простати можна двома способами: трансректально (датчик вводиться у пряму кишку); трансабдомінально (процедура проводиться через шкіру живота). Перший спосіб найбільш інформативний, тому що завдяки близькому контакту датчику з передміхуровою залозою, її тканини можна добре оглянути та діагностувати навіть дрібні зміни. Підготуватися до трансректального дослідження можна, зробивши напередодні очисну клізму. За годину до процедури пацієнту потрібно випити 1л води без газу, тому що вона проводиться на повний сечовий міхур. Якщо УЗД простати буде виконане через передню стінку живота, клізму робити не потрібно. Достатньо не ходити в туалет протягом декількох годин до процедури та випити приблизно літр води, щоб відчувати позив до сечовипускання.

Запрошуємо на УЗД діагностику до сучасного Медичного центру сучасних технологій "Ваше Здоров'я", що знаходиться за адресою: м. Рівне, вул.Д. Галицького 1, або ж ви можете завітати до нашого центру "4D-Клінік" за адресою: м.Рівне, пров. І. Волошина 8!

Будемо раді вас бачити!

Ми піклуємося про Ваше Здоров'я?