Що таке кольпоскопія?

Це діагностична процедура, яка допомагає виявити передракові та ракові ураження на ранніх стадіях. Проводиться за допомогою оптичного приладу - кольпоскопу, який дозволяє отримати освітлене, збільшене від 2 до 40 разів зображення шийки матки, піхви, вульви тощо. Чому це важливо? А тому, що патологічний епітелій має специфічні візуальні характеристики, зокрема контур, колір та судинний малюнок, які можна розпізнати за допомогою кольпоскопії, але при простому огляді вони виглядатимуть цілком нормально. Або ж навпаки: підозріла ділянка при більш детальному вивченні виявиться нормою. Для додаткової візуалізації також використовують кольпоскопію з розчином оцтової кислоти та водним розчином йоду.

Чи болюча кольпоскопія?

Загалом ні, оскільки це неконтактний метод обстеження. Однак при проведенні проби з оцтовою кислотою можуть бути незначні неприємні відчуття внизу живота.

У Медичному центрі «Ваше Здоров‘я» для вас працює лікар акушер-гінеколог Ковальчук Людмила Іванівна

Наша адреса: м.Рівне вул. Д.Галицького 1 телефони для запису: ☎️ (097) 183-13-48 ☎️ (0362) 64-24-11 На изображении может находиться: 1 человек, стоит и в помещении